Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...

Hizmetler

Ödünç Alma Hakları:
Ödünç verme politikaları, kişilerin kütüphane materyallerine hızlı ve adil bir biçimde erişebilmesini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Kullanıcı gruplarına göre belirlenmiş, ödünç verme sürelerini belirten kurallar aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Üye Basılı Yayın / Materyal
Süre / Adet
Görsel / İşitsel Yayın / Materyal
Süre / Adet
Süre Uzatma Hakkı
Lisans Öğrencisi 15 gün için 3 kitap 3 görsel / işitsel 3 gün süre 1 Kere
Lisansüstü Öğrencisi 20 gün için 5 kitap 3 görsel / işitsel 3 gün süre 1 Kere
Akademisyen 30 gün için 5 kitap 3 görsel / işitsel 3 gün süre 1 Kere
İdari Personel 15 gün için 3 kitap 3 görsel / işitsel 3 gün süre 1 Kere

Kütüphaneler Arası Dokümantasyon Sağlama Sistemi:
Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi envanterinde bulunmayan ve ihtiyaç duyulan yayınları talep edenler, üyesi olduğumuz ANKOS Kütüphaneler Arası Ödünç Sistemi (KİTS) aracılığıyla diğer kurumlardan ödünç alabilir. Bu hizmetten Fenerbahçe Üniversitesi akademisyenleri, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve idari personel faydalanabilir.

Hizmetten yararlanmak için https://catalog.fbu.edu.tr/cgi-bin/koha/opac-illrequests.pl?method=create&backend=FreeForm web formu kullanmanız gerekmektedir. Kullanıcı adı/şifre bilgileri kurumsal emaillerinize erişmek için kullandığınız bilgilerdir.

KİTS sistemi; Üniversite kütüphaneleri arasındaki iş birliği çerçevesinde kütüphane materyalinin karşılıklı ödünç verilmesi hizmetidir. Detaylı bilgiye aşağıdaki sayfadan erişebilirsiniz.
ANKOS KİTS sistemine üye olan 192 Üniversite kütüphanesine ilgili web sayfasından erişilebilirsiniz. (https://kits.ankos.gen.tr/)

Fenerbahçe Üniversitesi ayrıca TÜBESS belge sağlama sistemi üyesidir.
https://cabim.ulakbim.gov.tr/belge-saglama/tubess-turkiye-belge-saglama-ve-odunc-verme-sistemi/

Kurum Dışı Faydalanma Üyelik Koşulları
Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi Ataşehir yerleşkesinde, üyelik sistemiyle diğer kamu ve özel sektör araştırmacılarına kütüphaneyi kullanma imkânı sunmaktadır. Üyelik beyanı için ilgili formu doldurarak, kütüphaneye teslim etmeniz gerekmektedir.
Formu indirmek için tıklayınız!

Fenerbahçe Üniversitesi

Atatürk mah. Ataşehir Bulvarı Metropol İstanbul, 34758 İstanbul

0216 910 19 07

Bizi Takip Edin

© Fbu. All Rights Reserved.