Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...

Rezervasyon Kuralları

Rezervasyon Rehberi:


FBU Kütüphane mekânında bulunan grup çalışma odaları ve bilgisayarlardan faydalanabilmeniz için ‘Online Rezervasyon’ sistemi ile rezervasyonunuzu yaptırmamız gerekiyor. Rezervasyon sırasında sorun yaşamamanız için lütfen aşağıda belirtilen kurallara dikkat ediniz;

 1. Kütüphane mekânında bulunan bilgisayarlar ve grup çalışma odası için her kullanıcının günlük 4’er saat kullanım hakkı bulunmaktadır.
 2. İleriye dönük rezervasyon istekleri sisteme girilen gün dâhil 3 gün için yapılabilmektedir.
 3. Grup çalısma odası rezervasyonları için;
  • En az 4 kullanıcı bilgisi girilmelidir. Zorunlu katılımcı sayısına ulaşıldığında ekranda "Kaydet" butonu görünecektir. Bilgisi girilen kullanıcılardan en az 4’ü rezervasyonu onaylamaz ise rezervasyon onaylanmaz.
  • ‘Katılımcılar Bekleniyor’ durumunda olan rezervasyonlarınız için, rezervasyonu tamamladıgınız andan itibaren, ilgili alan 15 dakikalığına yeni rezervasyonlara kapatılır. 15 dakika içerisinde katılımcıların en az 4’ü rezervasyonu onayladığında rezervasyon onaylanmış durumuna gelir.
  • 15 dakika sonunda yeterli kabul edilen katılımcı sayısına ulaşılamaz ise ilgili alan diğer kullanıcıların rezervasyonuna açılır.
 4. Rezervasyon saatinden 5 dakika önce FBU kütüphanede tüm katılımcıların hazır bulunması ve rezervasyonu başlatan sorumlunun ‘Dogrulama Kodu’ nu yetkiliye göstermesi gerekmektedir.
 5. Onaylanmış rezervasyonlarda, rezervasyon saatine 1 saat kalıncaya kadar rezervasyonu oluşturan sorumlu tarafından rezervasyon iptal edilebilir.
Detaylı kullanıcı rehberi için tıklayınız.

Fenerbahçe Üniversitesi

Atatürk mah. Ataşehir Bulvarı Metropol İstanbul, 34758 İstanbul

0216 910 19 07

Bizi Takip Edin

© Fbu. All Rights Reserved.